perjantai 1. huhtikuuta 2005

MMAF valitsi uuden hallituksen

(Tiedote)

Muunneltujen Moottoripyörien yhdistys piti kauan odotetun vuosikokouksen Pääsiäisperjantaina VR:n vanhoilla makasiineilla. Edellisestä vuosikokouksesta ehti kulua jo lähes neljä vuotta.

MMAF:n toiminta on viime vuodet painottunut viranomaistoimintaan lausuntojen muodossa sekä rakenteluharrastuksen pykäläviidakon muutosten tiedottamiseen. Tiedotuskanavana ovat toimineet yhdistyksen omien www-sivujen lisäksi myös moottoripyörärakentajien päälehdet, Bomber Magazine sekä Kopteri.

Paikalle odotettiin väkeä hieman enemmän, nyt sitä ei ollut aivan tungokseksi asti, mutta kuitenkin riittävästi. Kokous saatiin vedettyä Kopteri lehden tarjoamien kahvien voimin, oluthanat avattiin vasta vuosikokouksen jälkeen ennen uuden hallituksen järjestäytymiskokousta.

Yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Santtu Ahonen, jonka lisäksi hallituksessa istuvat Jukka Räsänen (varapuheenjohtaja), Ropsu Nummi (sihteeri ja rahastonhoitaja), Tapio Haapanen, Sami Laitinen, Teemu Lindfors, Hannu Virta sekä varajäseninä Matti Tahlo ja Kai Tanninen.

Hallitukseen saatiin siis tunnettuja pitkän linjan moottoripyöräihmisiä. Hallituksen jäsenet asuvat pääkaupunkiseudulla, Tampereella, Mäntsälässä sekä Jyväskylässä. Moottoripyörien rakentamisen eri tyylisuunnat ovat myös hyvin edustettuina. Edellytykset yhdistyksen toiminnan eteenpäin viemiselle koko prätkien rakentelun saralla ovat siis hyvät.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti